O architekcie

Od ponad 10 lat jestem czynnym architektem wnętrz. Realizuję projekty w całej Polsce, głównie na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku oraz Warszawie, jak i w Europie.

W projektach wnętrz staram się odzwierciedlić osobowość i styl życia mieszkańców przestrzeni, z dbałością o każdy detal oraz jakość wykończeń. To co jest dla mnie najważniejsze, oprócz samej funkcjonalności projektu, to są emocje, które kreuję poprzez przestrzeń oraz bliskość natury. Do każdego zlecenia podchodzę holistycznie, łącząc wiedzę z budownictwa, architektury, neuronauk, psychologii, permakultury, przyrody, antropologii i socjologii, nadając ukryty wymiar wnętrzu. Tak by użytkownik odczytał przestrzeń na dwóch poziomach: fizycznym oraz percepcyjnym.

To co widzimy, słyszymy, smakujemy, dotykamy, doznajemy skórą i mięśniami, ma ścisły związek z naszym organizmem i oddziałuje na niego. W dzisiejszych czasach potrzebujemy naszego indywidualnego azylu, przytulnego, dającego spokój i harmonię, wpływającego na samopoczucie czy czasem ośrodek motywacji. Dlatego ważne jest jakimi wnętrzami się otaczamy.

Wnętrze powinno przyciągnąć wzrok, zachęcić do przekroczenia progu drzwi, a następnie wciągnąć w swój wewnętrzny świat, do którego uczestnik będzie z przyjemnością powracać,

Zapraszam w podróż po moim świecie barw, struktur, wzorów, dźwięków i doznań.

mgr inż arch. Karolina Kocięda